Rekolekcje i Warsztaty Pisania Ikon: HODEGETRIA
UWAGA: MAMY OSTATNIE 5 WOLNYCH MIEJSC
 
To propozycja dla tych, którzy chcą pogłębić swoje życie duchowe w sposób inny niż zwykle. Polegają one na tworzeniu ikony poprzez malarską kontemplację wizerunku Chrystusa, Matki Bożej i świętych.
 
Co najważniejsze – może w nich uczestniczyć KAŻDY – niezależnie od posiadania lub braku tzw. zdolności artystycznych! I KAŻDY wykona i zabierze do domu swój własny, niepowtarzalny egzemplarz ikony przedstawiającej wizerunek zadany w temacie rekolekcji.
 
Hodegetria – tłumaczy się: Wskazująca Drogę. Jest to najstarszy i najbardziej rozpowszechniony  typ ikonograficzny przedstawienia Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus na ręku. zobacz ikonę
 
Eleusa – Miłosierdzia, Czułości. Przedstawia Matkę Boską pochylającą głowę, aby przytulić swój policzek do policzka Syna. zobacz ikonę
 
W czasie Rekolekcji i Warsztatów Pisania Ikon będzie możliwość skorzystania z rozmowy duchowej, kierownictwa duchowego oraz z sakramentu spowiedzi.
 

Informacje praktyczne:

Początek: 19 lipca 2021, godz. 16.00
Koniec: 26 lipca 2021, ok godz. 13.00
Miejsce spotkania: Centrum Duchowości Święta Puszcza, Olsztyn k. Częstochowy, ul. Świetej Puszczy 6


Prowadzący:

Ks. dr Tomasz Knop
dr Adam Rokowski
Monika Sawionek


Koszt:

pokój 2-osobowy: 1350 zł
lub
pokój 1-osobowy: 1700 zł

Cena obejmuje: pobyt, wyżywienie, uczestnictwo w zajęciach, materiały dydaktyczne i przybory malarskie (m.in. dwie deski, płótno, pędzle, komplet pigmentów, klej kostny, kreda szampańska).


Zgłoszenia wraz z zadatkiem w wysokości 20% kwoty:
– 270 zł w pokoju 2-osobowym,
– 340 zł w pokoju 1-osobowym

UWAGA: Rezygnacja z udziału w warsztatach może nastąpić najpóźniej na 3 tygodnie przed dniem rozpoczęcia warsztatów. Po tym terminie zadatek nie będzie zwrócony.

Zapisy:

Aby zapisać się na warsztaty należy kliknąć na poniższy przycisk i postępować zgodnie z informacjami w formularzu:

 

ZAPISZ SIĘ

Back To Top