Rekolekcje i Warsztaty Pisania Ikon - PRZEMIENIENIE PAŃSKIE
To propozycja dla tych, którzy chcą pogłębić swoje życie duchowe w sposób inny niż zwykle. Polegają one na tworzeniu ikony poprzez malarską kontemplację wizerunku Chrystusa, Matki Bożej i świętych.
 
Przemienienie Pańskie – ikona ta jest zaliczana do kanonu dwunastu ikon świątecznych – odpowiednio do dwunastu wielkich uroczystości Kościoła Bizantyjskiego. Przemienienie Jezusa nastąpiło w drodze do Jerozolimy 40 dni przed ukrzyżowaniem, a jego świadkami byli apostołowie: Piotr Jakub i Jan.
 
W górnej części ikony przedstawiony jest Chrystus w białych, rozświetlonych blaskiem szatach, z promiennym obliczem. Obok Niego, po prawej i lewej stronie, Mojżesz i Eliasz. W dolnej części ikony ukazani są Piotr, Jakub i Jan.
 
W czasie Rekolekcji i Warsztatów Pisania Ikon będzie możliwość skorzystania z rozmowy duchowej, kierownictwa duchowego oraz z sakramentu spowiedzi.

 

Informacje praktyczne:

Początek: 21 lipca 2024
Koniec: 28 lipca 2024
Miejsce spotkania: Centrum Duchowości Święta Puszcza, Olsztyn k. Częstochowy, ul. Świetej Puszczy 6


Prowadzący:

Ks. dr Tomasz Knop
dr Adam Rokowski
Monika Sawionek
Sylwia Perczak


Koszt:

pokój 2-osobowy: 1900 zł
lub
pokój 1-osobowy: 2300 zł

Cena obejmuje: pobyt, wyżywienie, uczestnictwo w zajęciach, materiały dydaktyczne i przybory malarskie (m.in. dwie deski 25cmx35cm, pędzle, komplet pigmentów, klej kostny, kreda szampańska, szlagmetal). Koszt warsztatów może być zmieniony przy wyborze deski o większych wymiarach.


UWAGA:

Gwarantem utrzymania miejsca na liście uczestników warsztatów jest wpłacenie zaliczki. Rezygnacja z udziału w warsztatach może nastąpić najpóźniej na 3 tygodnie przed dniem rozpoczęcia warsztatów. Po tym terminie zadatek nie będzie zwrócony.

 

Zapisy:

Aby zapisać się na warsztaty należy kliknąć na poniższy przycisk i postępować zgodnie z informacjami w formularzu:

 

ZAPISZ SIĘ

Back To Top