Rekolekcje-warsztaty pisania ikon to propozycja dla tych, którzy chcą pogłębić swoje życie duchowe w sposób inny niż zwykle. Polegają one na tworzeniu ikony poprzez malarską kontemplację wizerunku Chrystusa, Matki Bożej i świętych.

W rekolekcjach-warsztatach może uczestniczyć KAŻDY - niezależnie od posiadania lub braku tzw. zdolności artystycznych! I KAŻDY wykona i zabierze do domu swój własny, niepowtarzalny egzemplarz ikony przedstawiającej wizerunek zadany w temacie rekolekcji, a także dyplom ukończenia warsztatów Pracowni Ikonograficznej Deesis.

Uczestnicy warsztatów otrzymują wszystkie potrzebne materiały i przybory. Zajęcia są połączone z wykładami na temat historii i teologii ikony. Podczas Eucharystii kończącej rekolekcje odbywa się uroczyste poświęcenie napisanych ikon.


Pracownia Ikonograficzna DEESIS


Pracownia Ikonograficzna DEESIS została założona w 2010 roku. Poznawanie tradycji malarstwa ikonowego oraz doskonalenie techniki zaowocowało rekolekcjami i warsztatami pisania ikon. Rekolekcje i warsztaty prowadzą:

Ks. Dr Tomasz Knop
teolog duchowości, wykładowca akademicki, kierownik duchowy, rekolekcjonista, psychoterapeuta. Założyciel Pracowni Ikonograficznej DEESIS.Dr Adam Rokowski
artysta malarz, nauczyciel akademicki, prowadzi zajęcia z technologii malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Uczy pisania ikon od ponad 10 lat.

 

Monika Sawionek
artysta malarz, ikonopista, instruktor ceramiki w MDK w Częstochowie. Prowadzi również kurs rysunku i malarstwa w Pracowni Rozwoju Osobistego, gdzie również współprowadzi kurs pisania ikon.

 

Sylwia Perczak
Ukończyła studia w Instytucie Plastyki Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie (byłej WSP) w latach 1996-2001. Dyplom otrzymała w pracowni malarskiej prof. Wincentego Maszkowskiego.
Współpracuje również z wydawnictwami ilustrując książki dla dzieci. Oprócz malarstwa sztalugowego, zajmuje się pisaniem ikon, a jedno nie pozostaje bez wpływu na drugie. W swojej twórczości ucieka się do prostych środków i form co pozwala mocniej wybrzmieć poruszanym w niej tematom.Najbliższe warsztaty

Więcej o warsztatach

Pliki do pobrania
Back To Top