Całoroczne stacjonarne Warsztaty Pisania Ikon
To propozycja dla tych, którzy chcą pogłębić swoje życie duchowe w sposób inny niż zwykle. Polegają one na tworzeniu ikony poprzez malarską kontemplację wizerunku Chrystusa, Matki Bożej i świętych.
 
Przemienienie Pańskie – ikona ta jest zaliczana do kanonu dwunastu ikon świątecznych – odpowiednio do dwunastu wielkich uroczystości Kościoła Bizantyjskiego. Przemienienie Jezusa nastąpiło w drodze do Jerozolimy 40 dni przed ukrzyżowaniem, a jego świadkami byli apostołowie: Piotr Jakub i Jan.
 
W górnej części ikony przedstawiony jest Chrystus w białych, rozświetlonych blaskiem szatach, z promiennym obliczem. Obok Niego, po prawej i lewej stronie, Mojżesz i Eliasz. W dolnej części ikony ukazani są Piotr, Jakub i Jan.

 

Informacje praktyczne:

Początek: 7 września 2023
Koniec: 20 czerwca 2024
(37 spotkań odbywających się raz w tygodniu, w każdy wtorek lub czwartek, w godz. 18:00 – 21:00)


Miejsce spotkania: Pracownia Rozwoju Osobistego PRO-TY, Częstochowa, Aleja Wolności 35 (budynek parafii Narodzenia Pańskiego, II piętro)


Prowadzący:

- ks. dr Tomasz Knop
- Monika Sawionek
- Sylwia Perczak


Koszt:

3190 zł (płatność można rozłożyć na comiesięczne raty)

Cena obejmuje: uczestnictwo w zajęciach, materiały dydaktyczne i przybory malarskie (m.in. dużą deskę 70cm/50cm, płótno, pędzle, komplet pigmentów, klej kostny, kreda szampańska, szlagmetal). Koszt warsztatów może być zmieniony przy wyborze deski o innych wymiarach).

 

Zapisy:

 

Aby zapisać się na warsztaty należy kliknąć na poniższy przycisk i postępować zgodnie z informacjami w formularzu:

 

ZAPISZ SIĘ

Back To Top